Homeopatická pomoc při nachlazení

Homeopatická pomoc

Homeopatická první pomoc při nachlazení. Poradna Jany Trávníčkové https://www.lecbaodzakladu.cz/babske-rady-na-kasel-a-rymu/Homeopatika používáme nejčastěji v potencích 5 nebo 9 CH.

Chamomila vulgaris - Heřmánek pravý: pokud si všimneme hned v začátku - tipická je mrzutost, ukňouranost, přecitlivělost na hluk, dítě je hodně tulivé. Obecné dávkování - první den 3 kuličky (ráno, odpoledne, večer), druhý den 2 kuličky, pak 1.

Allium cepa - Cibule kuchyňská: Tento lék je vhodný v situacích, kdy se u pacienta vyskytuje vodnatá rýma a pálení očí (v rubrice se uvádí "příznaky jako u krájení cibule"). Můžete použít i jako homeopatika na alergickou rýmu, ale alergie jako takové je třeba řešit celkovou systematickou léčbou. Vhodné pro začátky virových onemocnění. Obecné dávkování - první den 3 kuličky (ráno, odpoledne, večer), druhý den 2 kuličky, pak 1.

Natrum phosphoricum: Jak zastavit vodnatou rýmu? Zkuste natrum phosphoricum. Rýma je vodnatá nebo lehce nažloutlá, může být přítomen vlhký produktivní kašel. Obecné dávkování - první den 3 kuličky, druhý den 2, třetí den 1. Pak dát chamomilu.

Natrum sulphuricum: Příznaky podobné jako u natria phosforika, ale je to více o sliznicích. Natrum fosforicum je víc o dýchacích cestách.

Hepar sulphur: Využívá se hlavně při zánětlivých chorobách se sklony k hnisání. Symptomy se mohou projevovat jak na sliznicích (otitidy, rými, záněty mandlí, kašel), tak na kůži (vyrážka, svědivý exém). Pozorujeme žluté hleny při kašli, při kterém můžeme pociťovat pálení na hrudi. Tipickými symptomy jsou obrovská zimomřivost a únava. Pacient by nejradši zůstal ležet doma pod peřinou. Dávkování - kuličku 3x po hodině a pak 2 hod pauzu, následně reakce.

Sambucus nigra: Patří mezi typická homeopatika na ucpané dutiny. Rýma je vždy hustá natolik, že pacient není schopný dýchat nosem. Špatně se dýchá a pokud vystavíme nemocného studenému vzduchu, stav se ještě zhorší. Symptomy se zhoršují v noci, onemocnění probíhá bez teplot.

Mercurius solubilis: Nejvíce symptomů se objevuje v noci. Můžeme cítit pot páchnoucí po cibuli. Řeší lokální záněty. Přítomna bývá rýma a pálení v krku. Výtok z očí a rýma jsou pálivé a odírají sliznice. Obecné dávkování - první den 3 kuličky (ráno, odpoledne, večer), druhý den 2 kuličky, pak 1.

Ferrum phosphorikum:: Velice často užívaný při virových onemocněních. Rychle nastupující a mizící návaly krve, návalové bolesti hlavy. Nemoc už nějakou dobu trvá, žluté hleny při rýmě, někdy až do zelena, žluté hleny při kašli. Hlen pozorujeme v celých dýchacích cestách. Obecné dávkování: první den 3 kuličky (ráno, odpoledne, večer), druhý den 2 kuličky, pak 1.

Kalium bichromikum:: 4. stádium infekcí. Jedná se o tipická homeopatika na zadní rýmu u dětí i dospělých. Nemoc již nějakou dobu trvá. Rýma je "zabetonovaná" - nelze vysmrkat. Obecné dávkování: první den 3 kuličky (ráno, odpoledne, večer), druhý den 2 kuličky, pak 1.

Pomoc z přírody a jiné tipy

Pomoc z přírody

Rýma: Ucpaný nos můžeme snadno uvolnit pomocí inhalace. Do vody kterou inhalujeme dáme pár kapek, tee tree a eukaliptového oleje, dále můžeme inhalovat odvar z máty, heřmáneku, rýmovníku.. Tyto bylinky mají silné protizánětlivé, dezinfekční a antibakteriální účinky.

Jaké použít bylinky na ucpaný nos? Jak zastavit vodnatou rýmu? Vnitřně užíváme ideálně výluh z heřmánku či rýmovníku ochucený medem a citronem.

Jaké bylinky nám pomohou při nachlazení? Poradna Jany Trávníčkové https://www.lecbaodzakladu.cz/babske-rady-na-kasel-a-rymu/Bylinky na bolest krku: Na bolest v krku nám pomůže výluh z šalvěje s medem a citronem. Dále je vhodné kloktání vincetky či vody ze solí. Na krk můžeme přikládat i tzv. Priessnitzův obklad. Tento obklad zvyšuje prokrvení v místě kde je přiložený, čímž dojde k urychlení hojivých procesů v těle. Jak si ho připravit? Na postižené místo přiložíme bavlněnou látku namočenou v chladné vodě a důkladně vyždímenou, přez tuto látku přetáhneme mikrotenový (igelitový) sáček a překryjeme suchou bavlněnou látku (např šátek).

Léčivé byliny proti kašli: Na kašel je z bylinek nejvhodnější výluh z květů podbělu lékařského. Podběl usnadňuje vykašlávání a tlumí zánět. Ochutit ho můžete stejně jako čaje uvedené výše s medem a citronem.

Pro snížení vysoké teploty a uvolnění hlenů z krku si můžeme pomoci i cibulí s medem. Cibuli nakrájíme na čtvrtky, potřeme ji medem a počkáme pár hodin, než pustí šťávu, kterou užíváme 3x denně po lžičkách.

Přejít nahoru