Zánět močového měchýře - jak si pomoci homeopaticky?

Homeopatická pomoc

Homeopatická poradna Jany Trávníčkové Zánět močového měchýře. 
https://www.lecbaodzakladu.cz/zanet-mocoveho-mechyre-2/Cantharis - Puchýřník lékařský: Typickými symptomy jsou pálení, štípání a vystřelující bolesti. Při zánětech močového měchýře užíváme kuličku po 20min při akutní bolesti. Když začne bolest polevovat, časové rozestupy prodlužujeme. Nedoporučuji užívat více jak 5 kuliček denně.

Zánět močového měchýře - pomoc z přírody

Pomoc z přírody

Prevence:

Jahody jsou vhodé jako prevence proti slabosti ledvin a močového měchýře.

Konzumace dýňových semínek zvyšuje potřebu k močení, což má za následek častější cirkulaci moči a tedy vyšší pročišťování ledvin.

Nezadržujte zbytečně dlouho moč, udržujte dostatek pohybu, dostatečně pijte, omezte konzumaci cukrů.

Léčba:

Homeopatická poradna Jany Trávníčkové Zánět močového měchýře. https://www.lecbaodzakladu.cz/zanety-mocoveho-mechyre/Asi nejznámější bylinkou léčící močové cesty jsou brusinky. Pro uchování co největšího množství žádaných tříslovin, je třeba připravovat výluh za studena. Listy a plody brusinek nadrobno nasekáme, zalejeme studenou vodou, do které přidáme trošku vinného octa a necháme 10 hodin louhovat při pokojové teplotě.

Odvar z vřesu - vřes má protizánětlivý účinek jak v trávicím traktu, tak v močových cestách. Jelikož má dobrý odvodňovací efekt, lze ho použít i při otocích.

Tykev čistí moč od bílkovin a ulevuje od bolesti způsobené močovými kameny. Sirup z ní připravíme tak, že tykev vydlabeme od semínek a zasypeme cukrem. Takto ji necháme stát 24 hodin. Sirup, který se v tykvi vytvoří slijeme a uchováváme v lednici. V případě obtíží užíváme po lžičce 5x denně půl hodiny před jídlem.

Přejít nahoru